خانه / اطلاعات سلامت / پروتئینی برای درمان چاقی، دیابت و کبد چرب

پروتئینی برای درمان چاقی، دیابت و کبد چرب

غافلگیری بزرگ در یک تحقیق! پروتئینی برای درمان چاقی

در یک تحقیق در مورد سرطان دانشمندان مشاهده کردند که پروتئینی که آنها روی آن مطالعه می کنند، نفش متابلیسمی بسیار مهمی دارد.

دانشمندان دانشگاه جورج تاون که وارد کردن ژن این پروتئین به موش های آزمایشگاهی چاق باعث کاهش میزان چربی بدن آن و کم اشتهایی آن می شود.

این مطالعه که در Scientific Reports منتشر شده است، پیشنهاد می کند که پروتئین FGFBP3 (BP3 for short) ممکن است یک راه درمانی برای بیماری های متابلیسمی یا متابولیک سندرم مانند دیابت نوع 2 و کبد چرب باشد.

به گفته ی محققین،

چون BP3 یک پروتئین طبیعی بوده و داروی صناعی نمی باشد، روند بررسی کلینیکی BP3 نوترکیب می تواند بعد از آخرین راند مطالعات پری کلینیکال شروع شود

 

ما دریافتیم که یک دوره 18 روزه درمان با این پروتئین در کاهش چربی و از بین بردن چاقی موش تا حد یک سوم کافیست؛ این گفته ی سرپرست گروه Anton Wellstein است.

جالب است بدانید که این پروتئین باعث جلوگیری از هیپرگلیسمی یا بالا رفتن قند خون هم می شود.

امید است تحفیفات بیشتر روی این پروتئین منجر به ساخت داروهای نوترکیب طبیعی برای درمان بیماری های متابولیکی و همچنین چاقی و کاهش وزن شود.

چافی

همچنین بخوانید  غذاهای فرآوری شده و رابطه آن با بیماری های قلبی - عروقی، تاییدی دیگر

درباره ی دکتر غلامرضا ابری

دکتر غلامرضا ابری - دکتر داروساز فارغ التحصیل دانشگاه تهران - همکار سابق آزمایشگاه ACD/labs کانادا - همکار نویسنده در سایت Pharmacy Times

همچنین ببینید

سویا

سویا : کاهنده کلسترول است اما جنگ با FDA در جریان است!

(Reuters Health) – محققان ایالات متحده براساس تجزیه و تحلیل نتایج چندین مطالعه انجام شده …

برای طرح سوالات خود تماس بگیریدتماس با ما
+